חוגי אמנות איכותיים יצירתיים מתקדמים

בואו להכיר את אידאה, 
מחלקת חינוך וקהילה במוזאון פתח תקוה לאמנות, 
המציעה חוגי אמנות איכותיים.

החוגים מתקיימים בסביבה מוזאונית נעימה, 
בסדנאות מקצועיות ובהדרכת מורות ומורים מנוסים ויוצרים.
הלימוד אצלנו מקנה את אבני היסוד בתחומי האמנות
ומפתח שפת ביטוי אישית.

סיור בתערוכות עם יצירות מקוריות הם חלק משגרת הלמידה בחוגים 
ומקור השראה נוסף לפיתוח שיחה ויצירה עם הילדים.

בברכה,
רמי גרינברג

רשימת החוגים

לימוד והתנסות בציור על גווניו ואפשרויותיו

בחוג נלמד את יסודות הרישום והציור הקלאסי, נחשף ליצירות מתולדות האמנות כמקור השראה ונתנסה בחומרים וטכניקות ציור מגוונות. נעבוד עם פחם, גרפיט, דיו, צבעי מים, גואש ואקריליק, ונלמד להדפיס במכבש. מטרת החוג היא להעמיק וללמוד ציור ולעודד את הילדים להתנסות באפשרויות הרחבות שהמדיום מציע. המפגשים מתקיימים בסדנת האמנות במוזיאון כשמדי פעם נצא לצייר מול יצירות במוזיאון האמנות ומול הפארק.

ימי שני 16:30- 17:45 (כיתות א'-ב')  | 18:00 – 19:30 (כיתות ג'-ד')

העמקה ברישום וציור והקניית כלים מקצועיים

החוג ישלב בין חוויה אמנותית מהנה ומעצימה ללימוד מיומנויות טכניות ברישום וציור.  במחצית הראשונה נתמקד בטכניקות שונות של רישום והדפס ובמחצית השנייה נתמקד בציור בצבע מתוך התבוננות, דמיון, ופיתוח חשיבה מושגית ומופשטת. הלימוד ישלב בין תרגילים קבוצתיים לבחירתו העצמאית והמקורית של כל משתתף, ציורים מתולדות האמנות לצד מקורות ספרותיים יהוו בסיס לעבודה המעשית על מנת להקנות השכלה והקשר משמעותי לעבודות המשתתפים.

ימי ראשון  17:00 – 18:30 (כיתות ד'-ו') | 18:45- 20:15 (כיתות ז'-י')

חוג לרישום וציור פיגורטיבי

קורס ציור שנתי בו נעסוק ונעמיק ברישום ובטכניקות מסורתיות ועכשוויות של ציור. לאורך השיעורים נלמד את השלבים לבניית ציור באופן מקצועי, הכולל רישום הכנה, ציור מונוכרום וציור בצבע. נלמד כיצד לבנות קומפוזיציות שונות, כיצד ליצור פרספקטיבה, יחסים בין קו וכתם, אור וצל, בניית נפחיות, צורה וטון, ערבוב צבעים, ופיתוח סקאלה צבעונית תוך כדי היכרות עם חומרי הציור. מטרת החוג היא ללמוד ולשפר את יכולת הרישום והציור הריאליסטי ולחדד ביטוי וסגנון אישי.

ימי שני  17:00-18:30 (כיתות ז'-ט') | 18:45-20:15 (כיתות י'-יב')

חוג לשילוב אמנויות

בחממה הרב תחומית נלמד ציור, פיסול, רישום והדפס, ונשלב בין התחומים. במהלך השנה נערוך היכרות עם יצירות מתולדות האמנות, נבקר בתערוכות המוזאון ונתנסה בעבודה על: דיוקן, נוף, טבע דומם, בעלי חיים, סביבה ודמות, בטכניקות מגוונות ובחומרי יצירה שונים.

ימי רביעי 17:00 – 18:15 (גן חובה – ב')

חוג ללימוד שפת הקומיקס והנפשת חפצים

חוג מקצועי במהלכו נלמד כיצד בונים סיפור קומיקס וכיצד יוצרים סרטוני אנימציה תוך התנסות מעשית ברישום ובציור קומיקס, בתרגילים בחשיבה קומית ובצילום סרטונים בסטופ מואשן. נלמד להנפיש ולדובב חפצים ודמויות שניצור בסדנה ונצפה בסרטי אנימציה להשראה. במהלך השנה נפיק ביחד פוסטר קבוצתי, חוברת קומיקס משותפת וקליפ אנימציה.

ימי ראשון  17:45- 19:15 (כיתות ד'-ו')

זהות ומגדר באמנות

בחוג נחקור ונכיר את האמנות הקווירית והטראנס ג’נדרית. נתוודע לאמנים העוסקים ביצירותיהם בשאלות של זהות ומגדר, נחקור את השפה האמנותית בה הם פועלים וכיצד באים לידי ביטוי הקונפליקטים, הרגשות והכמיהות שלהם בשפת האמנות. במהלך השנה נבקר בתערוכות המוזאון, נצא לסיורים בגן החי, ובחלק המעשי – נלמד טכניקות יצירה ברישום וציור, בהדפס, בצילום, ובקולאז', ונצא ליצירה עצמאית אישית ומעצימה משלנו.

ימי שלישי 17:30- 19:00 (תיכון)

חוג החושף את הילדים לתחום האדריכלות

החוג חושף את הילדים לעולם העיצוב והתכנון ומציע הזדמנות להתבונן ולגלות מחדש את המרחב בו אנו חיים בהקשרים של צבע, אור, חומר, צורה, קנה מידה. נלמד על הקשר בין הגוף שלנו לסביבה הבנויה, נחקור את הבית הפרטי שלנו ולסיום ניישם את הידע שצברנו כשנתכנן בית לחבר אהוב. נתנסה בצילום, שרטוט וציור, נבנה מודלים, נלמד על חומרים ממוחזרים ונבטא את רעיונותינו בגדלים שונים. יחד נגלה מה הופך את הסביבה שלנו למקום שנעים לחיות בו.

ימי שלישי 15:30- 17:00 (כיתות ג'-ד') | 17:15- 18:45 (כיתות ה'-ו')

בניית צעצועי עץ ונגרות – חוג משותף להורים ולילדים

חוג נגרות משותף להורים ולילדים. בכל מפגש יאזינו הילדים לסיפור בעקבותיו יבנו צעצועים ומשחקים מעץ. החוג מפתח חשיבה יצירתית, יכולות בנייה ושימוש בכלי עבודה. בסוף כל מפגש יצאו הילדים עם צעצוע ייחודי משלהם.

ימי שלישי 17:00- 18:20 (ילדים מגיל 5)

החוגים מתקיימים בקריית המוזאונים-יד לבנים, ארלוזורוב 30 פתח תקוה

העלות הינה 2,070 ש"ח לשנת לימודים (9 חודשים) לחוג

*עלות החוג צעצוע של סיפור לכל השנה (9חודשים) 2,880 ש"ח

התקשרו עכשיו 039286321 או
השאירו פרטים ונחזור אליכם